Обележавање Дечије недеље

''Дете је дете да га волите и разумете''

Од 4. до 10. октобра традиционално ће бити обележена Дечија недеља под слоганом "Дете је дете да га волите и разумете".

И ова Дечија недеља је прилика да деца остану у средишту друштвених настојања да буду заштићена и срећна, да живе у подстицајном, здравом и сигурном окружењу у коме могу да остваре максимум својих потенцијала, а то се постиже континуираном бригом о заштити, унапређењу и промоцији дечијих права у којој учествују сви релевантни друштвени актери.
Стога ће ове године, Дечија недеља бити обележена под слоганом, чија инспирација су стихови песме Дете, нашег великог песника Љубивоја Ршумовића:
ДЕТЕ ЈЕ ДЕТЕ
ДА ГА ВОЛИТЕ И РАЗУМЕТЕ

Дечија недеља је највећа национална манифестација за децу, која се сваког октобра одржава у циљу уједињења свих друштвених актера са циљем континуинираног побољшања положаја детета. Она је и прилика да се укаже на постигнуто, али и на недостајуће у области промоције и заштите дечјих права у Републици Србији.

Дечија недеља ће се одржати у обиму и уз све пратеће актуелне мере које ће бити на снази.

Све активности ће бити спроведене уз поштовање епидемиолошких мера и препорука. Активности ће се реализовати у безбедним условима по здравље деце, тј. учесника. Мале групе учесника у довољно великом простору, на безбедном растојању, мерење телесне температуре, дезинфекција руку, дистанца, ношење заштитних маски.