Промоција приручника ''Планинарство - боравак у природи 1''

15. априла, са почетком у 18 часова у просторијама ЦСУ Лесковац организована је свечана промоција приручника за основну школу “Планинарство – боравак у природи 1”.

Аутори приручника су Јелица Драшковић, Снежана Митић, Горан Андрејевић и Андреј Ивошев, а у оквиру промоције је приказан и

документарни филм Драгослава Гогића „Између покрета и спорта“.

Догађај је отворио председник ПСС Исо Планић уз присуство аутора приручника и аутора филма Драгослава Гогића.

Основна школa “Петар Тасић”  јединa је од три лесковачке и једна од тек неколико школа у Србији, у којима се као изборни предмет нуди “Планинарство и боравак у природи”.

Зато је управо овде покренута иницијатива да се, кроз факултативну наставу, основцима пружи прилика за стицање функционалног знања.

Иницијативу је покренуо Планинарски савез Србије, прихватио Планинарско-скијашко друштво “Кикавица“, а у пракси идеју имплементирају наставници - заљубљеници у планинарство и природу, који су за те сврхе, прошли први степен обуке.